1.12 začátek eventu!
Event v průběhu, podrobnosti zde

Červenec 2018

Potemník

30. července 2018 v 0:39 | Galehyr Morhean |  Bestiář


Potemníci jsou jedny z nejděsivějších bestií, na které můžete narazit. Spadají pod bestie těžkého kalibru.
Vyskytují se prakticky jen ve stokách a nejtemnějších místech. Také v rozlehlých sklepech velkých sídel nebo v kobkách.
Tyto bestie dostaly své jméno právem. Jsou velmi nenápadné, tiché a často se schovávají v nejtemnějších koutech, kde nehnutě čekají na nic netušící oběť.
Avšak temné kouty nejsou to jediné místo, kde se tyto nestvůry schovávají. Díky silným končetinám a ostrým drápům vylezou a udrží se na stěnách i stropech. Právě na těchto místech číhají nejčastěji.
Mají vynikající zrak, a pokud ten selže díky náhlému ostrému světlu, nemají sebemenší problém řídit se sluchem.
Pokud se Potemník zrovna pohybuje, nevydává téměř žádné zvuky, až na jeden. Jeho přítomnost lze poznat díky neuvěřitelně rychlému cvakání drápů. To je způsobeno cupitáním, které mu pomáhá udržet se lépe na stropě, nebo zdi. Díky tomu tento klapavý zvuk nahání husinu i nejotrlejším. Občas klapou i čelistmi.
Potemníci žijí jako samotáři, avšak nemají problém, aby jich bylo v jedné místnosti víc. Aale pak si každý pečlivě hlídá svůj prostor.
Poté by si měl lovec dát pozor, protože vždy budou útočit najednou. Ne jako smečka, ale jako jedinec co chce sám pro sebe největší kus masa. Po obětech toho moc nezbývá.
Tyto bestie se nebojí vody, umí výborně plavat. Vadí jim světlo, sluneční svit a nadměrné horko. Také nemají rádi hlasité zvuky, ale pokud se je lovec takto pokusí zastrašit, riskuje tím, že přivolá větší počet.
Pokud by s ní chtěl zkřížit čepel, musí počítat s odolnou kůží.
Na ulovení tohoto monstra je potřeba nejméně 5 lovců.


Kathyr Arthfael

1. července 2018 v 23:12 | Galehyr Morhean |  Postavy