1.12 začátek eventu!
Event v průběhu, podrobnosti zde

Skaladan

2. června 2018 v 19:58 | Galehyr Morhean |  Svět

Skaladan

Vítejte ve velkém kamenném městě, jehož sláva a krása dávno pominuly. Skaladan je v troskách již osmdesát let a za tu dobu svou tvář změnil k nepoznání.
Monumentální gotické město s obrovskou sítí ulic a malých zapadlých uliček s poschodími se během desítek let proměnilo v zchátralé a ponuré místo, ze kterého si smrt udělala svůj piedestal. I nejotrlejším bude přebíhat mráz po zádech z mnoha šílených architektonických zjevů, jako jsou chrliče nebo lampy ve tvaru hrůzostrašné kreatury, která má místo ocasu ruku a třímá v ní lampu.
Bývalé vzkvétající město je nyní zaplaveno bestiemi. Mrtvoly a ostatky lidí i zvířat jsou na denním pořádku. Střepy na zemi jsou již matnou připomínkou kdysi plných výloh a zasklených oken. Všude lze najít pokroucené kované ploty i brány. Hřbitov byl i za normálních okolností strašlivým místem, ale nyní je to zhouba všeho živého, nejedná-li se o bestii.

Ve městě jsou všechny domy kamenné a bohatě zdobené, většinou s věžičkami, které jsou ozdobené kraby (není to zvíře) a liliemi. Dveře i okna jsou stavěny tak, že tvoří ústupkový portál. Okna jsou občas zamřížována. Nedílnou součástí zjevu města jsou obrovité a monumentální katedrály, které však chátrají a mnohdy se staly domovem těch horších bestií.

Skrze západní část Skaladanu vede veliký a hluboký třípatrový akvadukt. V prvním patře zahloubeném do země kdysi protékalo uměle vytvořené rameno řeky, které napájelo město a jeho studny. Dnes už zde teče jen malý potůček, ze kterého je strach pít. Akvadukt se stal domovem mnoha bestiím i koloniím krys a jiné havěti. Mimo jiné i v zařízlých uličkách a ochozech lze najít byty chudiny. A právě zde najdete obchodníka. Druhá část akvaduktu se nachází pod zemí a tvoří tak hlavní stoku. Okolí této stoky je velmi propletené cestami a dalšími kanály. Mnoho z nich je sice nefunkčních, ale i tak některé stále odvádí vodu nebo v nich najdete zbytky splašků. Lze zde natrefit na opravdu nepříjemné bestie. Třetímu nejspodnějšímu patru se říká Labyrint. Jde o temné, vlhké a zatuchlé místo v jehož útrobách může číhat cokoliv. Ústí tam některé kanály. Kdysi někdo možná věděl, co zde najde, ale dnes už si nikdo nevzpomíná.

Ve městě jsou také lovecké hlídky Skaladských. Ty slouží k informování o stavu bestií, i jako místo odpočinku pro výpravy. Rezidence tyto tábory pravidelně doplňuje a střídá hlídky. Tábory mají vždy jednoho velitele, který se zodpovídá kapitánovi Rezidence. V Táborech je velmi málo lidí, bývá jich tak pět maximálně. Lovci si Skaladan rozdělili na šest částí. Téměř ve všech je nějaký tábor, popřípadě tábory.

Civilisté jsou na tom podstatně hůř než lovci. Nemohou se pohybovat kde chtějí. Musí zůstat v chráněné zóně za Rezidencí na východě města. Jen pár šílenců žije mimo. Jiná možnost dostat se do jiné části města, popřípadě ven je mít s sebou ozbrojený Lovecký doprovod. Což ne vždy dělá dobrotu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama