Rody

6. června 2018 v 0:05 | Galehyr Morhean |  Svět

Rody

Rod ard Wakaril
Tento prastarý rod, jehož historie sahá pět set let zpátky se ve Skaladanu objevil v podstatě náhodou a začal si budovat moc.
Je to mu už tři sta let, kdy se první lidé z tohoto rodu dostali na vysoké pozice a funkce ve vládě.
Tento rod byl vždy velice hrdý, neústupný a snad všichni jeho příslušníci prahli po moci. Byli schopní jít přes moře mrtvol jen aby dosáhli svého.
Byli zastoupeni ve všech odvětvích, jak politických, tak vědních. Ard Wakaril obsadili i vysoké náboženské pozice, když tedy ještě lidé věřili v nadpřirozené síly a boha.
Rodu je přisuzováno téměř veškeré zlo. Možná že je mu přisuzováno až moc, ale pravdou je, že měl na svých rukou mnohé. Od hladomoru počínaje, přes vyvraždění jiných rodů, a konče krutovládou, které se rod v těchto krajích držel do doby před sto lety, kdy byl svržen příslušníky linie ard Oltey.
Když přišli bestie, lidé z tohoto rodu začali mizet. Dnes už po nich zbyly jen prázdné katedrály. Jestli tento rod věděl o něčem, co způsobilo příchod bestií, tak je do dávno ztraceno.

Ard Oltey
Velmi mocný rod, který zde byl nejméně čtyři sta let. Jeho historie je spjatá s Wakarilskými, se kterými často sváděli mocenské boje. Olteyští často prohrávali, ale nevzdávali se a jednou se jim podařilo svrhnout "utlačovatele." Avšak země poměrně brzy okusila spáry bestií, a tak ti co se neproměnili většinou odjeli, a když neodjeli tak zemřeli, buď stářím, nebo je mají na svědomí bestie.
I někteří Olteyští jsou obviňováni z těžkých časů, ale ne tolik, jako výše zmiňovaný rod.
Jedním z posledních Olteyských na tomto území je Luaka ard Oltey.
Zajímavé je že příslušníci této linie jsou jedni z nejlepších lovců vůbec. Říká se, že z této z jedné vzdálené větve pravděpodobně pocházel i samotný Lucad.
Nicméně tento rod zde byl ještě dřív než kterákoliv z bestií.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama