1.12 začátek eventu!
Event v průběhu, podrobnosti zde

Proč se lidé mění

2. června 2018 v 16:06 | Galehyr Morhean |  Informace

Proč se lidé mění


Před mnoha desítkami let se lidé bez jakéhokoliv důvodu začali proměňovat v bestie. Nikdo neví proč, prostě to je.
Lidé mimo jiné vymysleli spoustu teorií, proč se tomu stalo. Nicméně, i po nespočetných pokusech a snahách přijít na to odkud se bestie vzala, je stále neznámou.
Ale bestie není jen v lidech. Pár druhů, které se dají spočítat na prstech dvou rukou, byly postiženy touto pohromou. Jde hlavně o domácí zvířata jako jsou psy a kočky, poté divoká prasata, koně, skot a některé druhy opeřenců. Kromě psů a koček téměř všechna tato monstra najdete za branami Skaladanu.
Existuje mnoho teorií, z nichž má k realitě málo. Avšak zde je několik nejrozumnějších. Zajímavé je, že o hněvu bohů se v žádné teorii nikdo nezmiňuje.
  • Je to nemoc
Někteří lidé si myslí, že se jedná o nemoc, kterou roznáší vlkodlaci,čili se jedná o lykantropii. Mají k tomu dobrý důvod, neboť ve většině případů, kdy se člověk proměnil na bestii došlo, když se s ní tváří tvář setkal. O to, zda byla oběť pokousána a v jaký druh bestie byl dotyčný přeměněn, se už nikdo nezajímal.
Další náznaky, že se jedná o nemoc jsou patrné na přeměně Lovců. Každá proměna ať ve větším, nebo menším měřítku je doprovázena horečkou, dušností a dalšími příznaky, které si lidé mohou splést s nemocí. Někdy jsou příznaky tak podobné chřipce, že si i Lovci sami nejsou jistí do určitého okamžiku.
Dalším důvodem proč mnoho lidé považuje bestialitu za nemoc je užívání prášků, které jsou schopné u Lovců potlačit bestii. Sice na dobu neurčitou, ale pořád nějakým způsobem účinkují.
Lidé si navíc myslí, že toto mohli způsobit dva velice silné rody. Rod Ard Wakaril, nebo rod Ard Oltey.
Pak-li že se jedná o nemoc, dá se léčit?
  • Kletba
Našli se i tací, kteří si myslí, že se jedná o kletbu z dávných dob. Ač magie a jiná kouzla zde v podstatě neexistují, přesto se našli nadšenci této teorie a nalezli si i proto nějaké důkazy.
Lidé, kteří se stanou Lovci jsou předurčeni lovit bestie a chránit lidi. Ne že by to bylo jejich poslání, ale v podstatě jim ani nic jiného nezbývá. Stávají se chudáky, kteří mnohdy ani svou bestii nepřijmou. Nemohou za to, co jsou a sami si nevybrali čím budou.
Zastánci teorie si myslí, že prášky mají ve svém složení krev a že ta jediná uklidní bestii uvnitř lovce.
Ovšem dále tato teorie moc opodstatnění nemá.
  • Součást člověka
Lidé si také myslí, že bestie v člověku byla již odedávna a že pouze ohavné skutky a zvířecí pudy tedy mohou za probuzení bestie.
Před devadesáti lety na těchto územích započal hladomor, který o deset let později mohl způsobit proměny mnoha jedinců.
Valná většina lidí se v této souvislosti domnívá, že pokud se dotyční přímo i nepřímo setkal s bestií nebo nějakou hrůzou, mohlo to v něm probudit monstrum. Na druhou stranu to mohl být i ten, který hrůzu způsobil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama