Lukad Kariul - Oko města

20. června 2018 v 15:32 | Galehyr Morhean |  NPC

Lukad Kariul - Oko města

♦NPC♦
Lukad byl bývalým kapitánem Skaladských lovců a pravděpodobně jeden z nejlepších lovců své doby. Mnoho lidí, a hlavně lovců jej považuje za legendu. Byl totiž jeden z mála, který znal město i po slepu a věděl, co se děje v každém koutě. Někdo tvrdí, že měl i bestie spočítané.
Kariul byl vždy rázný člověk, uměl se prosadit a ve většině sporů byl neústupný. Poslouchal a zvažoval cizí názory, a když byly lepší, uznal je. Uměl přijmout porážku.
Záleželo mu na jeho lovcích. Když měl spory s lidmi většinou je vyhrál, díky jeho neústupnosti. Sálal z něj respekt a čišela síla.
Když se naštval nebylo radno mu křížit cestu jakkoliv. Slovně a ni čepelemi.
Kulhal, ale když šel proti někomu a oči mu žhnuli vztekem, dotyčný začal couvat. To samé platilo i o bestiích, které se mu se skučením klidili z cesty.
I přes tohle všechno dokázal být Lukad občas milý. Ale tuhle jeho stránku moc lidí ani lovců nezažilo. Často bloumal ve svých myšlenkách. Nikdy ale nikomu neřekl, co si myslel.
O Lukadovi se tvrdí, že přišel již vycvičený. Je pravda že nezačínal úplně od nuly. Jednou se snad zmínil, že kdysi potkal někoho, kdo mu pomohl přežít cestu, kterou se vydal a naučil ho, co mohl.
Nikdo ale přesně nevěděl, o čem mluví.
Jednoho dne se Lukad vrátil ze souboje bez levé nohy a pravé ruky. O nohu přišel po stehno, ale o ruku celou. V tu dobu byl bezmocný a říká se, že pohled na zdravé lovce ho trýznil, nebo že nesnesl svoji neschopnost, a proto odešel. Přesný důvod nikdo nezná. Prostě jednou řekl že odchází. Odešel sám, nikdo neví, kam a zda-li vůbec žije.
Skaladským neurčil kapitána, nechal jim volnou ruku, ať si vyberou velitele, kterého chtějí…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama