1.12 začátek eventu!
Event v průběhu, podrobnosti zde

Lovci

2. června 2018 v 16:13 | Galehyr Morhean |  Informace

Lovci

Když svět začal skomírat pod spáry bestií a člověk se musel začít skrývat, vznikla určitá skupina lidí, která byla později donucena stát se poslední obrannou linií chránící člověka před bestiemi.

Lovci k okolnímu světu nechovají příliš lásky, ani důvěry. Díky opovrhování se stali uzavřenou společností, řešící své vlastní problémy. O obyčejné lidi mají zájem tehdy, jsou-li pod útoky bestií, nebo za svou práci dostanou zaplaceno. To často vyostří jejich spory s "civilisty" natolik, že dojde k potyčkám.
Co se opovrhování týče, lovci to z části chápou. Nejsou úplně lidmi. Každý lovec, ať chtěl nebo ne, je napůl bestie. To jim dodává sílu přemoci mocnější stvůry.

Traduje se, že každý má v sobě bestii a je jen otázkou času, kdy sama procitne, nebo ji probudí někdo jiný. Pokud se člověk stane "Lovcem", znamená to, že se může kdykoliv sám dobrovolně proměnit. Ne vždy má ale člověk na výběr. Má dvě možnosti: zůstat jako "vyhnanec, postrach" a žít v tomto světě na vlastní pěst, nebo je nucen jít k opravdovým Lovcům.
Někteří svou bestiální stránku berou jako dar, někteří jako prokletí. Pojetí je zcela individuální. Pravdou je, že mnoho Lovců proměny bere jako negativní aspekt.

Proč ale lidé chovají nedůvěru k Lovcům? To, že se promění v bestii, je jasné, Lovci mohou kontrolovat proměnu. Někdy však chce bestie nekontrolovatelně ven, a to je jádro problému. Nikdo neví, kdy si vnitřní monstrum umane vyrazit na povrch. Na tom závisí stabilita lovce, stabilita bestie.
Pokud je nekontrolovaná proměna blízko, lovec to pozná. Stav před proměnou připomíná chřipku doprovázenou horečkou a zimnicí, třasem rukou, pocením a pocitem vnitřního rozervání hrudníku. Častým příznakem je dušnost.
Pokud se toto stane, jsou jen dva způsoby jak problém vyřešit. Lovec se musí zamknout v místnosti se silným zdivem a dveřmi a proměnit se, nebo si vzít unikátní prášky potlačující proměnu. Někteří lovci je berou častěji než jiní a i tak se promění.
Téměř všichni jsou na těchto prášcích závislí v tom špatném slova smyslu. I kdyby proměna byla daleko, někdy stejně dostanou neuvěřitelnou chuť vzít si prášek. Často se u nich objevuje těžká závislost.
I přes negativní účinky jsou prášky nepostradatelnou součástí života každého lovce. Pokud lovec nemá "lék", je mu přísně zakázáno stýkat se s obyčejnými lidmi.

Mimo jiné lze bestii ve svém těle trochu zklidnit, popřípadě ji trochu potlačit. Vyžaduje to však hodně úsilí a vůle. Může to trvat několik let a stabilita se vám navýší maximálně o jeden stupeň.

Když se Lovec promění bez toho, aniž by chtěl, chová se zcela jako zvíře. Je jak utržený ze řetězu, musí zabíjet. V tomto případě nechcete být s dotyčným v jedné cele.
Mohou se uklidnit, ale až za dlouhou dobu, kdy z nich jejich divokost pomalu vyprchá, a oni se tak přemění zpátky na člověka. Když se Lovec vrátí do lidské podoby, je často vyčerpaný a zralý akorát tak do postele.
Může si pamatovat útřžky ze svého řádění, ale většinou to dotyčnému může připadat jako jeden velký špatný sen.
Proměna může trvat den až jedenáct dní. Nejdéle vždy trvá při prvních proměnách.

Pokud se dotyčný promění dobrovolně, ví o sobě, umí logicky uvažovat. Myslí téměř jako člověk, rozpoznává ostatní, rozpoznává, za koho případně bojuje. Občas se na povrch mohou dostat některé z potlačených zvířecích pudů a zvířecích reakcí. Takže pokud dotyčného bude chtít někdo přátelsky poplácat po zádech, může se ozvat vrčení. Není ale možné, aby proměněný zaútočil.
Při proměně se musí sundat oblečení. Nejlépe všechno.
Vzhledem k tomu, že v této podobně Lovec racionálně uvažuje si pamatuje všechno.

Bestie uvnitř těla člověka má i jisté výhody. Bestiální stránka poskytuje citlivější periferní vidění. To znamená, že jsou lovci daleko citlivější na pohyb, který není ve středu jejich zorného pole.
Také se jim mírně zvyšuje výdrž a obratnost.
Avšak jednou z nejzásadnějších "funkcí" bestie v těle je, že poskytuje rychlejší a lepší léčení všech zranění. Pokud by Lovec měl zlomenou nohu na místo tří týdnů se bude léčit například dva týdny a kost mu dost možná stroste lépe, takže následky budou o trochu mírnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama