1.12 začátek eventu!
Event v průběhu, podrobnosti zde

Bestiář

5. června 2018 v 16:13 | Galehyr Morhean |  Bestiář

Bestiář

První bestie se začali objevovat bez známých důvodů před osmdesáti lety. Všichni tvorové jsou přeměnění lidé. Někdo říká že monstra se v lidech probudila díky jejich zlé podstatě, někdo říká že se jedná o nemoc. Tak či tak jsou to pouhé spekulace a nikdo přesně neví proč se to děje.
Mnoho tvorů nese stále výrazné lidské rysy, ale chováním člověka už nepřipomínají vůbec. Jedná se spíše o zvířata, která se hodně řídí prostřednictvím pudů. Jejich mysl není lidská ale zvířecí. To se nedá říct o zbytku těla. Bestie mají stále některé lidské rysy a jsou velmi inteligentní, což je ta nejnebezpečnější věc. Dokáží připravit past. Také dokážou manipulovat s některými věcmi a využít je ve svůj prospěch. Dělají to spíše podvědomě, než že by si to uvědomovali.
Mnoho nižších bestií se pohybuje ve smečkách. Ti silnější se často pohybují osamocení.
Bestie se může podobat téměř jakémukoliv zvířeti. Nejčastěji jsou podobné savcům, hlavně psovitým šelmám. Výjimky tu ale jsou.

Bestie už se nedostávají do světa pouze proměnou. Mohou se množit.
Lovci řadí monstra do čtyř kategorií. Oni sami sebe za bestie nepovažují, na rozdíl od lidí, kteří by je zařadili mezi ty nejhorší.

Bestie za které lze hrát jsou označeny: ♦

Lehký kalibr
Bestie lehkého kalibru jsou takové, které se výhradně pohybují ve smečkách. Jsou to potvory menšího vzrůstu a dokáže je zabít i lovecký učedník. To neznamená, že neumí pořádně zranit nebo zabít. Na jejich odehnání postačí petardy. Jsou pořádně odolné a otravné


Střední kalibr
Bestie patřící pod tuto úroveň už jsou něco jiného. Jsou o mnoho větší než člověk a také velice silné. Na mnoho z nich musí být více jak dva lovci, aby se předešlo riziku. Velmi zřídka se tyto bestie pohybují ve smečkách, ale pokud ano, vyplatí se skupinu nechat na pokoji, pokud dotyčný není velmi odvážný a nemá za sebou partu, na kterou se může spolehnout. Jiná věc je, když se lovec pustí do křížku s těmi to bestiemi ve své bestiální formě. To jsou šance relativně vyrovnány.
Každá z těchto bestií může bez problémů zabít a lovci k nim chovají velký respekt.Těžký kalibr
Pokud lovec narazí na takovou bestii, měl by se jí vyhnout obloukem. Pakliže je sám, je nemyslitelné, aby si něco takového začínal. I ve čtveřici zkušených lovců jsou tito tvorové velkým oříškem a je lepší se jim vyhnout.
Tyto bestie se nepohybují ve smečkách, nemají to za potřebí. Zabijí téměř každého, kdo se pokusí je zranit, nebo je nějak vyrušil.
Pokud jdou lovci skolit takovou bestii, to je čas na to vzít harpuny do akce.Katedrální bestie
Tato monstra nahání hrůzu všem lovcům. Jejich název je odvozený právě od toho, že je přitahují mohutné stavby. Jsou to největší a nejsilnější oponenti, na které je potřeba velká skupina lovců, tak i velká dávka odvahy.
Katedrální bestie jsou však extrémně vzácné.
Nejzajímavější je, že v Katedrální bestii se může proměnit bestie těžkého kalibru. U žádné jiné bestie nikdy nebyla zaznamenána další proměna.
Mimo jiné, zlí jazykové tvrdí, že s Katedrálními bestiemi měl cosi společného rod Ard Wakaril. Ale tyto spekulace nikdy nebyli potvrzeny.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama